Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2014

NOVINKY 2014

 

 

SHRNUTÍ ROKU 2014

V roce 2014 se ve stáji Naděje v Kopaninách událo plno nového. Velmi významnou novinkou bylo zahájení spolupráce s Hiporehabilitačním sdružením Vraník, které funguje na Chebsku už od roku 2001. Jeho nynějším působištěm se tak stala stáj sl. Lenky Benešové v Kopaninách u Aše. Jako nejvhodnější příležitost,jak seznámit dětské klienty sdružení a jejich rodiče společně s majitelkou stáje a členy stáj navštěvující, se ukázalo společné pálení čarodějnic. Veškeré rozdíly mezi handicapovanými a zdravými dětmi byly téměř neznatelné, všichni si společné odpoledne opravdu užili. Na hipoterapii nadále do Kopanin dojíždí plno původních členů, ať už z Chebu, nebo třeba až z Mariánských Lázní, zároveň se základna klientů rozšířila o pacienty z Aše a okolí. Sdružení má několik vlastních koní, další jsou zapůjčovány ostatními majiteli ve stáji.

 

Celý rok se pilně připravovalo několik slečen na hobby závody, ať už na parkurové skákání,nebo drezurní úlohy. A všechny slečny pod vedením sl.Lenky Benešové slavily nejeden úspěch a ze závodů si přivezly několik předních umístění.Velmi dobře si vedla Veronika Šrámková, Kateřina Pastuchová nebo třeba Natálie Rudolfová. Nejen náctileté slečny navštěvovaly v loňském roce Naději, ale možnost měly i ti nejmenší. Gymnastických tréninků na koni se během léta účastnily holčičky už od 4 let a vedly si opravdu skvěle.

Nejen na závodních kolbištích slavila Naděje úspěchy,ale také na poli výstavnictví se rozhodně neztratila. Natálie Bílková se svou pony klisnou Sierrou si za asistence sl. Benešové přivezly 2.místo z mezinárodní výstavy pony v Plasích a několik předních umístění z májového Primacupu v Ostrově.

Kromě pálení čarodějnic Naděje uspořádala i tradiční Mikulášskou, v loňském roce nově ve spolupráci s panem Mordavským, který přijel s kočárem. Mikuláš, čerti a anděl přivezení kočárem taženým koňmi černými jako uhel, úžasný zážitek. O to lepší, když pak měly všechny děti možnost se v kočáře svézt.

 

Akce pořádala Naděje nejen pro své klienty, ale zahájila také spolupráci s letním dětským táborem ve Studánce,kdy pro děti členové stáje a přátelé připravily tématické indiánské odpoledne.Tato spolupráce bude dozajista pokračovat i letos. Stejně tak si výlet do areálu stáje a jízdu na koních užila i mateřská školka z Mokřin.

 

Rok to byl plný akcí, závodů, výstav, výletů, vzdělávání a získávání nových zkušeností, ale hlavně společných chvil na tom úžasném místě, jakým dozajista Stáj Naděje Kopaniny je. Aneb " v Kopaninách tam je ráj,je tam jedna krásná stáj..."

Děkujeme všem, kteří nás v loňském roce podpořili a nějakým způsobem se podíleli na vytváření úžasné přátelské atmosféry na Naději.

Doufáme, že letošní rok bude minimálně stejně úžasný jako ten loňský.

Mikulášská 2014

Prosinec patří jak jinak, než Vánocům a návštěvě Mikuláše. V Kopaninách jsme pro děti připravili dopoledne plné čertů,andělů a Mikuláše. Každý dostal nějaký ten dáreček,  všichni se mohli svéz na koni, nebo dokonce v čertovském kočáře!! Za pomoc děkujeme p. Mordavskému, který přijel se svými frízskými kobylkami a děti vozil po okolí.

Pro maminky, tetičky, babičky...pro ně všechny byla připravena soutěž o nejlepší mikulášskou buchtu, kdy po velké ochutnávce návštěvníci zvolili tu nejlepší. Pro šikovné kuchařky byla také připravena malá cena.

 

Celý den si užily zdravé děti i ty handicapované, kdy rozdíly mezi hrajícími se dětmi byly těžko rozpoznatelné.

Tak zase příští rok!!!

 

  

 

 

10.12.2014

Talisman from Hope

Narozen 29.4.2014

Zemřel 10.12.2014

Bude nám moc chybět,rošťák náš...

 

 

Stáj Naděje Kopaniny opět zazářila

 

Poslední prázdninovou sobotu vyrazila velká část osazenstva stáje Naděje na Mezinárodní výstavu shetland a welsh pony do Plasů u Plzně.  Stáj vyrazila se svou poničkou Sierou reprezentovat Natálie Ann Bílková, teprve osmiletá slečna, která loňský ročník získala na této výstavě titul nejvyšší.

Natálka se Sierou se účastnily mladého vystavovatele, kde se chystaly obhájit loňské prvenství. Letos byla tato třída velmi silně obsazena, bylo zde mnoho kvalitních mladých vystavovatelů a proto i když holky neobhájily 1.místo,  ale „jen“ druhé, je to obrovský úspěch v konkurenci 21 vystavujících dvojic. Natálka se Sierou postoupily do šampionátu výstavy, ale tam si bohužel mezi zkušenými čtrnáctiletými slečnami už pro mašličku nedoběhly.

Druhou soutěží, kam holky nastoupily byl Lead rein, soutěž pro jezdce s vodičem, kdy se posuzuje celková sehranost trojice, hledí se i na společenské oblečení sladěné s koníkem. Nejdůležitější ovšem je, aby dítě předvedlo své jezdecké kvality, jak zvládne koníka ovládat, pobízet, jak zvládá klusat nebo zastavit. Vodič zde funguje pouze jako pojistka, rozhodně by neměl poníka ovládat on, to je práce mladého jezdce. Natálka ač se velmi snažila, např. byla jednou z mála,která zvládla v klusu pravidelně a správně vysedat, umístila se až na 4.místě. Ovšem opět v silně obsazené kategorii celkem dvanácti dětmi se svými poníky a doprovodem, takže i tak to byl obrovský úspěch. Jejím vodičem byla velmi zkušená vystavovatelka a její trenérka Lenka Benešová, majitelka stáje Naděje. Příští rok určitě holky vyrazí na tuto výstavu znovu, tentokrát už nejspíš zůstanou i do druhého dne, kdy bývají pro děti připravené další jezdecké soutěže, jako například parkury, barely nebo jízda zručnosti.

 

Všem příznivcům a přátelům Naší více než dokonalé stáje.... nyní oficiálně představuji Naše nové a dlouho očekávané LOGO!!!!!!!! Se kterým sme se již oficiálne zůčastnili MEZINÁRODNÍ VÝSTAY V PLASÍCH a věřte tomu nebo ne neudělali jsme si ostudu

 

 

VZDĚLÁVÁNÍ, aneb KONZULTAČNÍ TRÉNINK

V neděli 17.8. pozvala Lenička společně s Kamilou na trénink Lenku Procházkovou z chebské jízdárny. Naše Lenka chtěla pod dohledem velmi zkušené trenérky odvést hodinu našich slečen. Prakticky jí paní Procházková nic nevytkla, Lenky vedení hodiny se jí líbilo, holky jí pochválila. Paní Procházková zná Verču z jejích začátků a velmi kladně hodnotila její sed a pokroky,které za rok a půl pod Leničky vedením udělala. Naší Lenče poradila  několik dalších pomůcek, co a jak vysvětlovat, vše ukázala. Naše Lenča je tak zase o další zkušenosti bohatší. Člověk by se měl vzdělávat celý život a Lenka si to uvědomuje a proto konzutační trénink s paní Procházkovou určitě nebyl poslední!

 

 

 

VOLTIŽ

Přijela k nám na návštěvu úžasná mladá slečna, která se věnuje voltižnímu ježdění v Praze. Ukázala nám na Káje všechno co umí a vysvětlila jednotlivé cviky. Ty nejmenší slečny od nás nechtěly zůstat pozadu a hned se od Barči lecčemu přiučily. S voltiží plánujeme do budoucna určitě pokračovat a už jsme řešili spolupráci s jednou úžasnou bývalou jezdkyní voltiže Dankou H., která si naše slečny snad vezme do parády.

 

Barunka

 

 

  

Natálka 

 

 

Janička

 

 

Lucinka a Marika

 

 

Hříboušek:-)

Z Talismánka je oravdu pořádný mazel:-))

 

Pěkně pracujeme:-))

Nejen že si užíváme prázdniny v sedle,ale také pěkně makáme! Nejprve jsme si před závody posekali hřiště,teď jsme ho společně s těmi nejmenšími pomocníky i pěkně vyčistili po závodech:-) No a chlapi si mákli a dali nám dohromady krásnou novou velkou sedlovnu!!!

    

 

BLUE JEANS

Blue už se pěkně aklimatizovala a Lenča se s ní vrhla do práce. Žádné počasí jim není překážkou:-)) Také už se Blue seznámila s klienty hiporehabilitačního sdružení a nutno říci,že se k malé Zuzance chovala naprosto dokonale!!!

  

   

VYJÍŽĎKY...

Nejen práce na jízdárně si naše holky užijí...pěkně spolu vyrážejí i do terénků:-)

 

HOBBY ZÁVODY  9.8.

 

V sobotu pořádal klub JK Aš na hřišti každoroční Hobby závody. Z naší stáje byla účast velmi hojná a také velmi úspěšná:-) Natka R., Verča Š. Kačka P.,Peťula a Lenka se vystřídaly o Admíka a Filípka a zvládli zajet krásně drezurní úlohu a někdo si i zaskákal. Holky i jako začátečníci předvedly,že se opravdu nemají za co stydět a pod vedením Lenky se zlepšují každou hodinou. 

 

NOVÝ PŘÍRUSTEK 25.7.

BLUE JEANS

 Tak se nám opět trochu rozrostlo stádečko:-) Novou posilou se stala klisna plemene hafling Blue Jeans. Tříletá nádherná klisna, se kterou se pomalu začne pracovat a v budoucnu  doufáme,že posílí naši hiporehabilitační bandu a také najde využití v jezdeckém výcviku slečen,které u nás jezdí.

 

 

 

18.7.

NÁVŠTĚVA INDIÁNŮ

Páteční odpoledne u nás strávila pořádná banda indiánů, rovnou 60 dětí a několik jejich vedoucích z dětského letního tzábora ve Studánce. Z původní domluvy svezení nakonec vyšla super akce, kdy byl sehrán krátký příběh,  děti viděli příjezd kovbojů a indiánů na koních, podívaly se na ukázku psího agility, zjistily, že připravit a vystavit koníka není žádná sranda, práci ze země ukázala i naše kobylka Kája se svou jezdkyní...samozřejmostí bylo ježdění, opékaní buřtíků a jako bonus byly pro děti připravené i soutěže. Odpoledne to bylo plné radosti, zábavy, ježdění, zpívání...rozhodně to nebyla poslední spolupráce s pořadateli tohoto úžasného tábora:-))

Akci připravila stáj Naděje Kopaniny, Hiporehabilitační sdružení Vraník a Psí škola Kopaniny, pomoct s koníky dorazila i Adéla s Kubou a Natálka s Šárkou. Všem patří obrovský dík!!

 

 

 

 

Více fotek zde:

http://ltstudanka.rajce.idnes.cz/2._beh_2014_-_18.7./

Krátký sestřih dne i zde: 

http://www.mvtv.cz/video/723-indiani-obsadili-pastviny-v-kopaninach

 

 

10.5. Májový prima cup

Lenka vyrazila jako rozhodčí do stáje Prima horseland na Májový Prima cup,  pak také  doprovodila při jezdeckých disciplínách Natálku Bílkovou s Amálkou, která si domů přivezla plno krásných umístění!

 

PÁLENÍ ČARODĚJNIC S HIPOŠKOU

Pár fotek z parádního odpoledne ve společnosti dětí z našeho hiporehabilitačního sdružení a jejich kamarádů.

29.4. - NOVÝ PŘÍRUSTEK

 

V brzkých ranních hodinách přišel na svět malý arabský poklad... zrzavý hřebeček Talisman!!

 

 

 

Dunen - příchod nových koníků

 

Naše stádo od dubna doplnil valášek haflinga FALKO patřící hiporehabilitačnímu sdružení Vraník a  strakatá kobylka BONETTA, kterou má v pronájmu od Martiny Vítkové Pavel.

Stádo tak dostalo nový barevnější nádech:-))

A hlavně tady bude v nejbližších dnech zahájena činnost hiporeh.sdružení.

 

 

TOPlist
aktualizováno: 18.05.2016 21:31:12