Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2015

NOVINKY 2015

 

MIKULÁŠSKÁ 2015

JIŽ TRADIČNÍ kce proběhla v sobotu 5.12. 2015 v areálu stáje Naděje za Hubertusem. Přijelo 31 dětí, šlo o mix handicapovaných klientů sdružení, přátel a sourozenců těchto dětí, dále pak děti z Aše, které se přihlásily na základě letáčku a reklamy na FB stránkách Město Aš lidem.

V deset hodin proběhlo slavnostní zahájení, pak si děti vyvolaly Mikuláše, který přijel v čertovském kočáře společně s čerty a andělem. Každé dítko bylo buď samostatně nebo ve skupince se sourozenci zavoláno k Mikulášovi,který na ně měl dopředu zjištěné neřesti a hříchy. Za básničku či písničku a hlavně slib polepšení se, dostaly děti balíček a také památeční plaketku s logem stáje. Kdo si pobyl u Mikuláše a nešel do pekla, tak ten měl možnost si zajezdit na koních. S Mikulášem pak proběhlo nezbytné focení, posléze loučení a jeho odjezd. Kočár se však vrátil, a tak se všechny děti i s některými rodiči mohly povozit po Kopaninách v kočáře. Po celé dopoledne probíhala soutěž mezi maminkami,tetami a babičkami, které napekly soutěžní buchty. V chatě byl k dispozici po celý den čaj a káva, a k tomu každý zakousl nějaký ten zákusek a pak hlasoval,co mu nejvíce chutnalo. Nakonec bylo odměněno sedm šikovných kuchařinek na 1.-6. místě.(5.místo kvůli shodě bodů bylo dvojité). Na všechny kuchařinky čekaly krásné vyřezávané vařečky pro štěstí, na tři nejlepší krásné poháry,na další tři medaile a všechny dostaly diplom a drobný dárek.

Malými pohárky také byly oceněny členky stáje Naděje za jejich obětavou pomoc během celé akce a na vůbec všech předchozích akcích, které se tu letos konaly. Také byla oceněna jejich celoroční výpomoc s voděním koní při hiporehabilitaci.

 

Počasí se moc vydařilo, spíš než předvánočně a mikulášsky to bylo takové velikonoční,ale aspoň nikomu nebyla zima, nepršelo a i vysvitlo sluníčko. Všem tak dopoledne ve společnosti kamarádů, koní, čertů a dobrého jídla uteklo jako voda:-)VELKÉ DÍKY PATŘÍ VŠEM, KTEŘÍ SE NA AKCI PODÍLELI!!! I MĚSTU AŠ ZA PODPORU!

 

 

 

Hipoškování...

Dokud nemrzne, neprší a nebrodíme se metry sněhu,pořád se věnujeme klientům na hipoterapii:-) Jezdíme třikrát v týdnu a  pravidelně je přítomna naše úžasná ergouška Alice :-)

 

A nově u nás v jezdeckým výcvikem začli i rodiče některých dětí:-) Takže jezdí celé rodiny:-)

 

 

Trénujeme, trénujeme...

Dokud počasí dovolí, tak jezdíme dál:-)

  

31.10.2015 Hubert v Krásné

Na tohoto Huberta tentokrát vyrazily naše nejmladší členky - Miluška s Blue a Monička s Jaruškou se v půlce prostřídaly na Filípkovi:-) Holky ukázaly, že  jsou opravdu dokonalá parta a při hledání lišky se na všem domluvily a hledaly jako tým, ne samy za sebe! A to přineslo ovoce:-)Hádejte,kdo lišku našel:-))

17.10. Hubertova lovecká jízda v Doubravě

Na úžasného Huberta ke Kamče letos od nás vyrazila jen Bonetka v sedle s jezdkyní a agiliťačkou Kačkou:-)

AGILITY INTENZIVKY a coursing

Během léta i podzimu jsme pořádali v areálu stáje v objektu cvičáku několik intenzivek agility, kdy jsme si zvali několik výborných závodníků a trenérů,aby nám předali něco ze svých zkušeností.

V létě takíé nemohlo chybět tradiční pořádání coursingu na našich pastvinách-)

 

KONZULTAČNÍ TRÉNINK

3.října jsme opět uspořádali konzultační trénink ve spolupráci s Lenkou Procházkovou. Zúčastnila se Monča s Filípkem, Miluška s Bonetkou , Jaruška s Admíkem a Verča s Vinki:-) Všem se to moc líbilo:-)

DALŠÍ PŘÍRUSTEK:-)

A tím je tentokrát fenka Magika von Čáry - malá trikolorní borderka, dcera našeho Merlinka:-)

NOVÉ PŘEKÁŽKY!

V srpnu jsme si udělali radost, orpavdu velkou  radost a nakoupili nový skokový materiál. Teď už tak máme opravdu parádní a hlavně bezpečné vybavení pro trénování:-)

LETNÍ TÁBOŘENÍ

Stejně jako v loňském roce i letos jsme spolupracovali s tábory ve Studánce. Navštívily nás hned tři turnusy tohoto tábora!

 

Děti měly připraven program, - soutěže,jízda na koních, ukázky agility a práce pejsků, ukázky práce s koňmi a opékaní bučtíků.

Věříme,že tato spolupráce bude fungovat i v dalších letech:-)

 

PŘESUNUTÍ PSÍ ŠKOLY

 

Od července 2015 zahájila Psí škola Kopaniny svou činnost v areálu stáje Naděje:-) Moc se těšíme na spolupráci a instruktorka Bára moc děkuje za tak dokonalý prostor k trénování!

 

MÁJOVÝ PRIMACUP

Tak jsme i letos vyrazili do Ostrova nad Ohří do stáje Primahorseland na jejich tradiční Májový primcup. Závodit vyrazila Natálka Bílková a Miluška s Jaruškou Špinderovými,pro ně to byla premiéra. S Amálkou ukázaly všechny tři naše slečny, jak moc jsou šikovné a do Kopanin tak putovalo velké množství pohárů !

 

 

 

NOVÝ PŘÍRUSTEK!!

Hazzinka má holčičku!!! NIMUE!

 

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Jak jinak záhajit  naše pořádání nejrůznějších akcíl,než tradičním pálením čarodějnic!

Úžasná akce z Kopanin u Aše,která proběhla ve Stáji Naděje Kopaniny sl.Lenky Benešové. Dámy v sedle reprezentovaly jezdkyně ze stáje v Doubravě, o ukázku agility a psích triků se postarala Psí škola Kopaniny, ukázku voltiže a vystavování poníků předvedla Natálka Bílková. Dorazilo plno dětí a to nejen klientů Hiporehabilitačního sdružení Vraník, které v této stáji funguje. Na děti čekaly soutěže, třeba volba MISS čarodějnice,opičí dráha... Maminky si zas zasoutěžily v rámci pečení Májové buchty...počasí se vydařilo,co víc si přát? Děkujeme všem zúčastněným, všem pomocníkům podílejících se na akci, městu Aš za grantovou podporu a panu Michlovi za aparaturu a její obsluhu!

 

 

 

 

 

 

 

29.1.2015

Falco

Narozen 1996, zemřel 29.1.2015

 

Falík byl koník, který 12 let nedělal šťastnou jen nás, ale byl to koník, který poctivě pracoval s handicapovanými klienty, hlavně dětmi. Nejedno dítě se díky němu postavilo na nohy a zlepšilo svou chůzi, mnoho z nich zvládlo překonat své psychické problémy. Nikdy neudělal špatný krok, když přišel klient se strachem z koníků, za pár minut byl Falík jeho. Dokázal vždy stoprocentně vycítit,co si s mí a nesmí dovolit. Pro mnoho lidí byl tím prvním, kdo jim ukázal,že pohled na svět je opravdu nejkrásnější z koňského hřbetu. Byl to opravdový PAN KŮŇ, takový,kterého má člověk možnost potkat jednou za život. 
Falíčkovo cesta skončila. Budeš mi neuvěřitelně moc chybět, Faloušku, a věřím, že nejen mě. Děkuju ti za těch úžasných,nezapomenutelných 12 let, kdy jsi mě tolik naučil, tolikrát jsi mě podržel a pořád mě dělal šťastnou. Někdo to možná nepochopí,ale ty jsi byl opravdu právoplatným členem naší rodiny a ovlivnil osudy nespočtu lidí a dětí. Děkuji ti za všechno.

Bára M.

 

 

TOPlist
aktualizováno: 18.05.2016 21:31:12